UCUZ PREFABRİK EV"
evkur prefabrik evkur prefabrik evkur prefabrik evkur prefabrik evkur prefabrik
+90 (546) 768 01 26
info@evkurprefabrik.com
Çalışma Süresi
08:00 - 19:00
Bizi Arayınız
«EVKUR PREFABRİK»

Prefabrik ev soru bilgilendirme

Prefabrik ev ile ilgili sıkça sorulan soru ve cevaplar
SORU: Ruhsatı siz mi alıyorsunuz? Ruhsat ve yasal izinleri müşterimiz kendisi alıyor. Ruhsat almak için mimari proje, elektrik projesi, sıhhi tesisat projesi, mekanik planı ve zemin etüdü müşteriye aittir. 
SORU: En fazla kaç katlı yapabilirsiniz? 2 katlı yapabiliriz. 
SORU: İstediğimiz projenin uygulamasını yapabilir misiniz? İstediğiniz proje bizim standart aks ölçülerimize uyduğu sürece yapılabilir. 
SORU: Prefabrik konutlar sadece yazlık amaçlı mıdır? Prefabrik konutlar 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Her iklim şartlarına uygun bina üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır. 
SORU: Wc ve banyolarda seramik uygulanabilir mi? Betonarme binalarda yapılan tüm uygulamalar prefabrik binalarda da yapılabilir.Wc ,banyo ve mutfak ta yapılacak olan seramik de kullanılan yapıştırıcılar elastik özelliği yüksek olan yapıştırıcılar dan seçilmelidir . 
SORU: Duvara pano asabilir miyim? Duvarlar panel sistemli olduğu için bu uygulama çivi yerine vida ile yapılabilmektedir.. 
SORU: Prefabrik konutumun boyasını kendim yapabilir miyim? Betonarme binalarda olduğu gibi prefabrik binanızı kendinizde çok rahat boyayabilirsiniz. 
SORU: Kullandığınız malzemelerin teknik özellikleri nelerdir? Web sitemizin “Teknik Özellikler” kısmından görebilirsiniz. 
SORU: Verdiğiniz fiyatlara neler dahildir? Anahtar teslim olarak yaptığımız prefabrik binalarda şunlar dahildir. Prefabrik binanın montaj işlerinin yapılması, her türlü prefabrik bina malzemeleri (Duvar panelleri, Birleşim elemanları, Tavan kaplaması, Tavan izolasyonu ve Çatı kaplama malzemesi), Dış ve İç kapıları, pencereleri, vasistasları ve camlarının takılması, iç ve dış cephe boyası, bina içerinde elektrik ve su tesisatının döşenip lamba, priz, vitrifiye elemanlarının ve armatürlerinin takılması dahildir. 
SORU:EVİN TEMELİNİ SİZ Mİ YAPTIRIYORSUNUZ? Evin su basman betonunu Evkur Prefabrik çelik yapı mühendislerinin size verdiği proje doğrultusunda siz attırıyorsunuz. Ya da isteğiniz doğrultusunda taşeron firmalarımıza yaptırıyoruz. Su basman; yerden min. 50cm projenize göre demirli ya da demirsiz olarak yapılmaktadır. Düşük maliyetlidir. 
SORU: Müşterinin yapması gerekenler nelerdir? Zemin betonu ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, halı, fayans vb.) , prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su) , belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.), İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin yol,konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir. 
SORU: Prefabrik konutlar yapının net kullanım alanını azaltır mı? Hayır azaltmaz. Aksine taşıyıcı sistemi betonarme olan bir yapıya oranla %10 net alan kazanımı sağlar. 
SORU: Soğuk bölgeler için çözümünüz nedir? Dış duvarların kalınlaştırılması, duvar izolasyon malzemesinin, yapılacak olan bölgenin ısı değer katsayılarına göre belirlenmesi. tavan izolasyonun kalınlaştırılması, bina dışına ilave kaplama yapılması ile(siding, manto lama vb. ) yapının izolasyonu artırılmış olur. 
SORU: Binanın yaklaşık kullanım süresi nedir? Prefabrik binalımızda kullanılan ana malzeme Betopan dır. Üretici firma Ankara TEPE gurubu olup malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir.Bina taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanması geciktirilir. 
SORU: Montaj şehir dışında yapılacaksa ilave ne istiyorsunuz? Prefabrik binaların şehir dışı montajlarda montaj ekibinin yol,konaklama ve yemek bedellerinin müşteri tarafından karşılanmasıdır. (Montaj ekibimiz azami 3 kişidir.) 
SORU: Teslim süreniz nedir? Ortalama 100m² tek katlı bir bina iş yoğunluğuna bağlı olarak 2-7 gün arasında imalatı tamamlanarak sevke hazır hale getirilir. Toplam montaj süresi hava şartlarına bağlı olarak 4-6 gün içerisinde tamamlanır. 
SORU: Ödeme şekliniz nasıl? Sözleşme tarihi itibariyle toplam tutarın %60’ı nakit olarak teslim edilir. Kalan bakiyenin %20 si TIR montaj sahasına geldiğinde kalan % 20 çatı kapatıldığında tahsil edilir. Özel talepleriniz ayrıca görüşülebilir. 
SORU: Prefabrik binaların nakliyesini hangi araçlarla yapabilir? Prefabrik binaların nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır.Ortalama 7m ahşap kaslı bir kamyon 90m2 prefabrik bina malzemesi alır.Ortalama toplam ağırlık 7-9 ton arasında değişir. 
SORU :RUHSATI SİZ Mİ ALIYORSUNUZ? Ruhsat ve yasal izinler müşterinin sorumluluğundadır ruhsat almak için mimari, elektrik mekanik proje ve zemin etüdü müşteriye aittir. 
SORU :TÜRKİYE NİN HER YERİNE MONTAJ YAPILABİLİR Mİ? Evet Türkiyenin her yerine ve yurt dışına hizmetimiz vardır. 
SORU :MONTAJ ŞEHİR DIŞINA YAPILACAKSA İLAVE MASRAF NE OLUR ? İstanbul dışı montajlarda montaj elemanlarının yeme ve konaklama bedelleri müşteriye aittir montajlar binanın büyüklüğüne bağlı olarak 4 işçi ile en az bir hafta sürmektedir işçilerin konaklaması için pansiyon ayarında bir konaklama mekanı yeterlidir. 

SORU :MÜŞTERİNİN YAPMASI GEREKEN İŞLER NELERDİR ? Zemin betonu ve her türlü hafriyat ve her türlü çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları, (şap seramik fayans halı vs.) bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik pis su temiz su) belediyeden alınması gereken müsadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer klima vs.) Samsun dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri melzemenin nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir. 
24.BİNALARIN SOĞUK VE SICAĞA KARŞI YALITIMI NASILDIR ? Binalarımızda duvarlarımızda ve çatıda 10cm izolasyon yapılmaktadır kışın sıcak yazın serin olmaktadır. Binanın yapılacağı bölgenin iklim şartları dikkate alınarak izolasyonu değiştirilebilmektedir. 
25.DUVAR KALINLIĞI NEDİR? Konut ve villa yapılarda standart duvar kalınlığı 10 cm olup isteğe ve iklim şartlarına göre değişebilmektedir. 
SORU :FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN İŞLER NELERDİR VE YAKLAŞIK MALİYETLERİ NE KADARDIR? Anahtar teslim için projeye uygun ürün ve malzeme seçimi müşteri ile birlikte yapılmaktadır. Fiyatlandırma;seçilen ürün ve malzemelere uygun olarak oluşturulmaktadır. 
SORU:PREFABRİK KONUTLAR YAPININ NET KULLANIM ALANINI AZALTIR MI? Hayır azaltmaz.Aksine taşıyıcı sistemi betonarme olan bir yapıya oranla %10 net alan kazanımı sağlar. 
SORU: SOĞUK BÖLGELER İÇİN ÇÖZÜMÜNÜZ NEDİR? 1.Alternatif: Dış duvarların kalınlaştırılması.Tavan izalasyonunun kalınlaştırılması 2.Alternatif: Binanın Dışına ilave kaplama yapılması (Mantolama,PVC sihiding vs..) 3.Alternatif: Çatı kaplamasının değiştirilmesi (Osb + Mebran + Shingle) yapılması 
31.KULLADIĞINIZ MALZEMELERİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELERDİR? Web sitemizin Teknik özellikler kısmından görebilirsiniz. 
SORU :.ALDIĞIMIZ BİNA DAHA SONRADAN SÖKÜLÜP BAŞKA BİR YERE KURULABİLİR Mİ? NE MALİYET GETİRİR? İstediğiniz yapının özelliğine göre değişkendir. Konut ve villa yapılarımız sabit ve kalıcı olarak tasarlanmıştır. Prefabrik yapılar istenildiğinde sökülüp tekrar kurulabilir. Sadece sökme maliyeti, yeniden montaj maliyeti ve boya maliyeti oluşur. Yapılarda istenildiği taktirde her türlü tadilat mümkündür. 
SORU:ÇELİK KONUTLARIN ÇEVREYE VE İNSANA HERHANGİ BİR ZARARI VAR MIDIR? Kesinlikle yoktur. Kullanılan tüm malzemeler TSE şartlarına uygun olarak üretilmektedir. Ayrıca üretimlerimizi başta AB üyesi ülkeler olmak üzere dünyanın her yerine ihraç ettiğimizi göz önünde bulundurursanız, ülkemizdeki standartlar haricinde dünya ülkelerinin üretim standartlarına uymak zorunda olduğumuzu görebilirsiniz. Bu üretim standartları haliyle sadece yurtdışı için değil ülkemizde uygulamasını yaptığımız projeler içinde geçerli oluyor. 
SORU: DEPREME DAYANIKLILIK AÇISINDAN PREFABRİK KONUTLARIN DURUMU NEDİR? Çelik konutlar 1. Deprem bölgesi şartları göz önünde bulundurularak üretilir. 
40.BOYA RENGİNİ KENDİM SEÇEBİLİR MİYİM? İstediğiniz rengi seçebilirsiniz. 
41.BİNANIN NAKLİYESİ HANGİ ARAÇLARLA YAPILMAKTADIR? Nakliyesi kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır. 
42.BİNA ZEMİNDE NEREYE VE NASIL MONTE EDİLİR? Ön üretimli hafif çelik yapılar önceden hazırlanmış beton zemin üzerine monte edilir. Çelik yapıların beton zemine montajı ankrajlarla veya çelik dübellerle yapılmaktadır. Böylece bina ile beton birlikte hareket etmektedir. 
43.PREFABRİK NE DEMEKTİR? Prefabrike İngilizce bir sözcük olup, ön üretimli anlamlarına gelmektedir.Prefabrik sadece çelik için değil,beton ve ahşap içinde kullanılır.Fabrika veya benzeri şartnamelerde yapının belli uzuvlarının önceden üretilmesi sistemi prefabrikasyondur. Daha detaylı bilgiler için evkur prefabrik firmamızın müşteri temsilcisi ile veya ofisimizi arayarak 0.286 213 89 43 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.
25-04-2018, 21:10 / Genel

prefabrik ev

Evkur Prefabrik web sitemize

25 Nis 2018 ,evkur prefabrik
Bahçeli prefabrik evler Apartman yaşamından...
prefabrik ev

Prefabrik ev soru

25 Nis 2018 ,evkur prefabrik
Prefabrik ev ile ilgili sıkça sorulan soru...